7 Nota 7 Kıta - Turkish Chamber Orchestra; 12 konser programı ve 75 ülkede icra edilecek bir kültür-sanat projesidir.

Dünyaca ünlü Türk besteci/şef Betin Güneş yönetimindeki Turkish Chamber Orchestra ve Türk müziği enstrümanlarının birlikte icra edildiği konserler serisi kardeş toprağımız Azerbaycan ile başlayacaktır.

Müzik tarihimizi ve kültürel zenginliğimizi dünyaya en iyi ve profesyonel bir biçimde tanıtmak buna paralel olarak ülkemizin imajını müzikle en yüksek seviyeye getirmek projenin başlıca hedeflerindendir.

Projenin İçeriği :

Dünyaca ünlü Türk besteci/şef Betin Güneş yönetimindeki Turkish Chamber Orchestra; Tambur, Kanun, Ney, Kemençe, Ud, Bendir ve Kudüm gibi Türk müziği ile özdeşleşmiş enstrümanların eşliğinde, Klasik batı müziği ve Türk müziğinin paha biçilmez müzik yapıtlarından oluşan evrensel ve karma repertuarının eşsiz sentezi ile kültürümüzü dünyaya tanıtma misyonu edinmiştir.

Köln Senfoni Orkestrasi ve Ensemble Mondial'in solistlerinden oluşan ve besteci/şef Betin Güneş tarafından kurulan/yönetilen Turkish Chamber Orchestra; kardeş topraklarımız Azerbaycan’ın beş farklı/değerli şehrinde klasik batı ve Türk müziğinin efsaneleşmiş eserlerini yine klasik müzik ile Türk müziği enstrümanları aracılığıyla icra edeceklerdir.

 Bu doyumsuz müzik serüveni şair ve sanatkarlar beldesi Şuşa ile başlayıp sırasıyla Dede Korkut’un yurdu Gence, Dünya Mirası Şeki, Abideler Şehri Kebele ve Azerbaycan’ın Kültür Merkezi Bakü’de son bulacaktır.

Kültürel ve müzikal açıdan bu çok değerli 5 şehir 7 Nota 7 Kıta Projesinin Kafkasya Konserleri ayağının en değerlisi ve tarihsel açıdan en önemlisi olan Azerbaycan programının temelini oluşturmaktadır.

Şuşa, Gence, Şeki, Kebele ve Bakü şehirlerinde gerçekleştirilecek konserlerimizde klasik müzik ve Türk müziğinin beraber icrasına Azerbaycan’a özgü enstrümanlar ve sürpriz sanatçılar da eşlik edecektir.

Büyükelçiliğimiz aracılığı ile Azerbaycan’ın önde gelen siyaset insanları, iş insanları ve yerel gazeteciler konsere davet edilecektir. Ülkemizden de pek çok iş insanımız, bürokratımız ve gazetecilerimiz Azerbaycan konserlerinde misafirimiz olacaktır.

Konserlerimizin davetli misafirlerimiz ile birlikte, sosyal medya mecraları üzerinden canlı yayınlanarak tüm sanat severlere ulaşması sağlanacaktır.

Kıtalararası Müzik Serüvenine
hazır mısınız?

BİLGİLENDİRME FORMU

7 Nota 7 Kıta - Turkish Chamber Orchestra Kültür-Sanat projesi kapsamında talep etmiş olduğunuz bilgileri bize iletebilirsiniz.