Dünyaca ünlü Türk besteci/şef Betin Güneş yönetimindeki Turkish Chamber Orchestra ve Türk müziği enstrümanlarının birlikte icra edildiği konserler serisi kardeş toprağımız Azerbaycan ile başlayacaktır.

Köln Senfoni Orkestrasi ve EnsembleMondial'in solistlerinden oluşan ve besteci/şef Betin Güneş tarafından kurulan/yönetilen TurkishChamberOrchestra; kardeş topraklarımız Azerbaycan’ın beş farklı/değerli şehrinde klasik batı müziğinin ve Türk müziğinin efsaneleşmiş eserlerini yine klasik müzik ve Türk müziği enstrümanları ile icra edeceklerdir.

Bu doyumsuz müzik serüveni şair ve sanatkarlar beldesi Şuşa ile başlayıp sırasıyla Dede Korkut’un yurdu Gence, Dünya Mirası Şeki, Abideler Şehri Kebele ve Azerbaycan’ın Kültür Merkezi Bakü’de son bulacaktır. Kültürel ve müzikal açıdan bu çok değerli 5 şehir 7 Nota 7 Kıta Projesinin Kafkasya Konserleri ayağının en değerlisi ve tarihsel açıdan en önemlisi olan Azerbaycan Programının temelini oluşturmaktadır.

Şuşa, Gence, Şeki, Kebele ve Bakü şehirlerinde gerçekleştirilecek konserlerimizde klasik müzik ve Türk müziğinin beraber icrasına Azerbaycan’a özgü enstrümanlar ve sürpriz sanatçılar da eşlik edecektir.

Kıtalararası Müzik Serüvenine
hazır mısınız?

BİLGİLENDİRME FORMU

7 Nota 7 Kıta - Turkish Chamber Orchestra Kültür-Sanat projesi kapsamında talep etmiş olduğunuz bilgileri bize iletebilirsiniz.