Dünyaca ünlü Türk besteci/şef Betin Güneş yönetimindeki Turkish Chamber Orchestra ve Türk müziği enstrümanlarının birlikte icra edildiği konserler serisi kardeş toprağımız Azerbaycan ile başlayacaktır.

Köln Senfoni Orkestrası ve Ensemble Mondial'in solistlerinden oluşan ve besteci/şef Betin Güneş tarafından kurulan/yönetilen Turkish Chamber Orchestra; Yunus Emre, Âşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Hamamizade İsmail Dede Efendi ve Ali Ekber Çiçek gibi büyük ozanlarımızın ve ustalarımızın eserlerinin batı müziği sazları ile icra ediliyor olması; hem yurt içi hem de yurt dışında basın ve sanatseverler arasında oldukça ilgi çekecektir.

Aynı zamanda klasik müzik eserlerinin de Türk müziği enstrümanları tarafından icra edilecek olması medeniyetler arası bütünlüğün/evrensel bağın sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Türk müziği kültürünü milli enstrümanlarımızla, eserlerimiz daha fazla duyulacak, konuşulacak, ilgi çekici ve cezbedici hale gelecek, müziğimizin evrenselliği gözler önüne serilecektir.

 

Projenin Gerçekleşeceği Şehirler

- Şuşa - 17 Eylül 2021

- Gence - 19 Eylül 2021

- Şeki - 21 Eylül 2021

- Kebele - 23 Eylül 2021

- Bakü - 25 Eylül 2021

 

Projenin Hedef Kitlesi

- Uluslararası Büyükelçiler, Türk Büyükelçiler, Büyükelçilik Çalışanları

- Uluslararası ve Türk Siyaset İnsanları

- Uluslararası ve Türk Bürokratlar Uluslararası ve Türk İş İnsanları,

- Üst Düzey Şirket Yöneticileri

- Uluslararası ve Türk Gazeteciler

- Bütün Sanatseverler (Sosyal Mecra Canlı Yayın)

Kıtalararası Müzik Serüvenine
hazır mısınız?

BİLGİLENDİRME FORMU

7 Nota 7 Kıta - Turkish Chamber Orchestra Kültür-Sanat projesi kapsamında talep etmiş olduğunuz bilgileri bize iletebilirsiniz.