Köln Senfoni Orkestrasi ve Ensemble Mondial'in solistlerinden oluşan ve besteci/şef Betin Güneş tarafından kurulan orkestranın birlikteliği 25 yıllık bir geçmişe dayanıyor.

Farklı ülkelerden (Macaristan, Japonya, Rusya, Polonya, Kore, Almanya, Türkiye, Kıbrıs.....) gelen müzisyenler Betin Güneş ve Türk bestecilerinin yanında tanınmış bestecilerin eserlerini yine Betin Güneş'in özel orkestrasyonuyla başarıyla seslendiren Ensemble kendine has bir tını yapısını elde etmiştir.

Birçok CD kaydı (EMI Elektrola, Warner Brothers, Telos....) olan Ensemble değişik konser ve festivallerde kendine has yapısıyla büyük beğeni kazanmakta.

Turkish Chamber Orchestra gibi internasyonel müzisyenlerden oluşan koro, opera repertuvarı dışında yine Betin Güneş'in besteleri ve özel düzenlemelerini başarıyla yorumlamaktadır.

İnsanlığın Ortak Dili

Nefesli sazlar, tahta nefesliler, bakır nefesliler, yaylılar, vurmalı çalgılar, piyano gibi bir senfoni orkestrasında olması gereken tüm enstrümanlar ile birlikte Tambur, Kanun, Ney, Kemençe, Ud, Bendir ve Kudüm gibi yerel sazların sentezi ile müziğin evrensel ortak dil olduğunu bir kez daha kendilerine has yorumları ile göstermektedirler.

Müziğin dili, dini, ırkı, rengi, cinsiyeti yoktur. İnsanoğlunun varlığı ile birlikte var olduğu düşünülen müzik; her toplumun kendine özgü nüanslarla ve enstrümanlarla yorumladığı ama iyi yapılan müziğin herkese hitap ettiği, adeta tüm insanlığın ortak dilidir.

Turkish Chamber Orchestra’nın misyonu müziğin; toplumların kültürüne göre farklılaşmış enstrüman ve yorumlarının doğru harmanlandığında herkese hitap eden ve aynı duyguları hissetmelerini sağlayan birleştirici bir araç olduğunu göstermek ve ağırlıklı Türk bestecilerin eserlerine yer verilerek kültürümüzü dünyaya en iyi ve profesyonel biçimde tanıtmaktır.

Kıtalararası Müzik Serüvenine
hazır mısınız?

BİLGİLENDİRME FORMU

7 Nota 7 Kıta - Turkish Chamber Orchestra Kültür-Sanat projesi kapsamında talep etmiş olduğunuz bilgileri bize iletebilirsiniz.